Raittiuden Ystävien Urheiluliitto r.y.

RYUL

>> Palaa edelliselle sivulle <<

 

Avoimet Raittiuden Ystävien Urheiluliiton
YU-mestaruuskilpailut 19.06.2010
Taipalsaari, Saimaanharjun kenttä, järjestäjä: Taipalsaaren Veikot ry

 

Myl 3000 m    
1. Harri-Pekka Tikkanen Kiuruveden Jänne 9.22,67
2. Juha Rummukainen LappUM 9.52,57
     
Myl pituus    
1. Tuomas Outinen TaiKi 618 (-0,3 m/s)
2. Markus Rautio Imatran Urheilijat 617 (+0,5 m/s)
2. Mikko Suhonen Imatran Urheilijat 545 (-0,1 m/s)
     
Myl kuula (7.26 kg)    
1. Martti Rasimus Tainiokosken Tähti 14.72
     
Myl kiekko (2kg)    
1. Yrjö Hämäläinen TsV 35.05
     
M19 kiekko (1.75kg)    
1. Eero Viisainen Imatran Urheilijat 42.52
     
M19 keihäs (800g)    
1. Henri Kontio TsV 63.16
2. Pasi Harjula Miehikkälän Vilkas 56.06
3. Sauli Leino LappUM 51.75
4. Joose Leino LappUM 44.84
5. Tuomas Outinen TaiKi 43.15
     
M17 pituus    
1. Miikka Kuisma Joutsenon Kullervo 527 (-0.5 m/s)
     
M17 kiekko (1.5kg)    
1. Jesse Rauhamäki TsV 43.94
2. Jouni Hytti LappUM 37.48
     
P15 keihäs 600g    
1. Petteri Rantamäki LappUM 40.02
2.Pietari Outinen TsV 26.79
     
P13 60 m    
1. Samu Heikkonen LappUM 9.46
     
M75 kiekko (1kg)    
1. Raimo Kietäväinen LappUM 20.65
     
M50 3000 m    
1. Erkki Halkivaha RYUL 11.56,09
     
M40 kuula (7.26kg)    
1. Juha Olkkonen TsV 12.09
     
M40 keihäs (800g)    
1. Juha Olkkonen TsV 45.03
     
Nyl kiekko (1 kg)    
1. Minna Hämäläinen TsV 29.86
2. Sini Lippojoki Joutsenon Kullervo 27.28
     
N17 pituus    
1. Kristiina Halonen LappUM 517 (+0.7 m/s)
2. Eve Haiko LappUM 391 (+4.8 m/s)
    389 (+1.0 m/s)
     
N17 moukari (4 kg)    
1. Elina Kemppinen Porin Yleisurheilu 39.10
     
T15 800 m    
1. Susanna Juvakka LappUM 2.33,60
2. Oona Laine LappUM 2.44,31
3. Veera Oinas LappUM 2.48,99
     
T15 moukari (3 kg)    
1. Taru Turkia YlämPy 52.51
2. Sini Lippojoki Joutsenon Kullervo 34.36
3. Tia-Doris Rauhamäki TsV 26.54
     
T13 60 m    
1. Kristiina Halonen LappUM 8.51
2. Eve Haiko LappUM 9.38
3.Emma Jyrkinen LappUM 9.58
     
T13 korkeus    
1.Kristiina Halonen LappUM 151
2. Emma Jyrkinen LappUM 127
     
T11 60 m    
1. Noora Heikkonen LappUM 9.58
2. Iita Elimäki LuumPo 9.69
3. Ella Jyrkinen LappUM 10.27
4. Henna Karhunen LappUM 10.50
5. Riina Heikkonen LappUM 10.50
6. Laura Karhunen LappUM 11.12