Raittiuden Ystävien Urheiluliitto r.y.

RYUL

>> Palaa edelliselle sivulle <<

 

Avoimet Raittiuden Ystävien Urheiluliiton
YU-mestaruuskilpailut 10.06.2006
Taipalsaari, Saimaanharjun kenttä, järjestäjä Taipalsaaren Veikot ry

 

M 5000 m kävely    
1. Paavo Pystynen LappUM 30.16,06
     
Myl kiekko (2 kg)    
1. Jari Hulkkonen TainTä 44.78
2. Yrjö Hämäläinen TsV 35.37
     
Myl kuula (7.26 kg)    
1. Yrjö Hämäläinen TsV 13.77
2. Jari Hulkkonen TainTä 13.62
     
M19 kiekko (1.75kg)    
1. Lauri Pekki TsV 35.07
     
M17 3000 m    
1. Mikko Siiskonen SavitU 10.43,24
2. Jappo Rönkä TaipKi 10.47,08
3. Lasse Nikkinen TaipKi 11.23,77
     
M17 kiekko (1.5kg)    
1. Sami Sokura (P15) YP 34.42
2. Henri Kontio (P14) TsV 32.54
3. Joska Nylund (P14) TsV 21.57
     
P15 800 m    
1. Atte Ronkanen (P14) LappUM 2.40,72
2. Santeri Solja (P14) LemE 2.54,19
     
P15 korkeus    
1. Santeri Simola (P13) TsV 131
     
P15 keihäs (600 g)    
1. Henri Kontio (P14) TsV 56.44
2. Joska Nylund (P14) TsV 26.88
3. Santeri Solja (P14) LE 26.24
     
P13 1500 m    
1. Toni Astikainen RuokRa 5.10,47
2. Jesse Huttunen (P12) SavitU 5.44,92
3. Teemu Astikainen (P12) RuokRa 5.56,84
     
P13 pituus    
1. Jesse Huttunen (P12) StU 421
2. Santeri Simola TsV 412
3. Miikka Kuisma JoKu 399
     
P13 kuula (3 kg)    
1. Jesse Rauhamäki LUM 13.42
2. Valtteri Saikko TsV 8.98
     
M70 kiekko (1 kg)    
1. Lauri Olkkonen TsV 27.81
     
M50 3000 m    
1. Raimo Vauhkonen LappUM 10.46,53
2. Markku Laurikainen LappUM 11.06,50
Kilpailun ulkopuolella:    
Harri-Pekka Tikkanen RYUL 9.21,06
     
M35 kuula (7.26 kg)    
1. Juha Olkkonen TsV 12.23
     
N 1500 m    
1. Heidi Horttanainen (N19) RuokRa 5.36,47
     
Nyl moukari (4 kg)    
1. Minna Mänttäri InkTe 51.17
2. Minna Hämäläinen TsV 35.58
     
N17 3000 m    
1. Heidi Nikunen LuumPo 11.46,71
2. Maiju Hiiri YlämPy 14.16,84
3. Mira Hiiri YlämPy 15.06,76
     
N17 moukari (4 kg)    
1. Mira Hiiri YP 26.26
2. Maiju Hiiri YP 25.89
3. Marianna Vento TsV 23.07
     
T15 moukari (3 kg)    
1. Taru Turkia (T11) YP 23.55
     
T13 1500 m    
1. Sara Bergström (T12) LuPo 5.31,65
2. Eevastiina Innanen TaipVe 6.33,97
     
T13 pituus    
1. Eveliina Lohi LuPo 441
     
T13 kuula (2.5 kg)    
1. Eveliina Lohi LuPo 8.84
2. Sara Bergström (T12) LuPo 8.17
3. Mirka Nylund (T12) TsV 6.99
     
T11 150 m    
1. Milla Pekonen LappUM 23,97
     
T11 kuula (2 kg)    
1. Taru Turkia YP 8.13