Raittiuden Ystävien Urheiluliitto r.y.

RYUL

>> Palaa edelliselle sivulle <<

 

SVU:n SM-rullasuksihiihdot ja SM-rullaluistelut
Huittisten ajoharjoittelurata 26.8.2007

 

TULOKSET

 

M70 Rullahiihto    
1. Eino Hilden Kunto-Pirkat 12.03,7
2. Timo Huttunen VieKo 13.45,7
3. Kauko Wira SpoVe 14.38,1
     
M35 Rullahiihto    
1. Mika Tahvanainen LeKi 9.52,4
2. Urpo Sorsa VSVU 10.15,5
     
M35 Rullaluistelu    
1. Esa Kymäläinen HTL 8.47,7
2. Juha Heikkilä HTL 8.51,2
3. Vesa Isoviita PUV 8.51,8
     
M40 Rullahiihto    
1. Mikko Innanen KyUV 12.30,5
     
M40 Rullaluistelu    
1. Jari-Pekka Huippula NivU 8.54,0
2. Kai Lahtinen KENSU 9.31,1
3. Mika Mondolin LahLu 9.37,0
     
M45 Rullahiihto    
1. Olli Pohjolainen LLuja 9.52,2
2. Vesa Toppala AlatPi 10.13,5
3. Jari Toropainen ÄänHui 10.32,1
4. Kauko Pekkarinen LoiVo 14.23,4
Kilpailun ulkopuolella:    
Jari Maunuksela UrjU 9.51,7
     
M45 Rullaluistelu    
1. Olli Pohjolainen LLuja 9.28,8
2. Kari Hermansson SpoVe 9.31,5
     
M50 Rullahiihto    
1. Jarmo Toskala Män-Ve 9.49,5
2. Rauno Tuomi KöLa 9.55,7
     
M50 Rullaluistelu    
1. Risto Laitinen HTL 8.52,2
2. Jarmo Toskala Män-Ve 9.30,5
3. Timo Kalela Kunto-Pirkat 9.30,8
     
M55 Rullahiihto    
1. Aimo Väisänen KENSU 10.40,3
2. Lauri Kuusniemi LeKi 10.43,7
3. Osmo Kemppainen Män-Ve 11.05,4
4. Markku Heinonen Kunto-Pirkat 12.28,3
     
M55 Rullaluistelu    
1. Jaakko Ajanki HTL 10.00,4
2. Aimo Väisänen KENSU 10.01,8
3. Seppo Lipasti SpoVe 11.24,5
4. Tapio Lindroos Kunto-Pirkat 12.13,2
5. Osmo Kemppainen Män-Ve 12.27,4
     
M60 Rullahiihto    
1. Seppo Soronen YlikNM 10.42,3
2. Juhani Huuho KarhVe 10.43,2
3. Pentti Siren Kunto-Pirkat 10.43,9
4. Antti Peltokangas SpoVe 11.07,8
5. Jussi Palonen ViitVi 11.53,2
     
M60 Rullaluistelu    
1. Martti Heino LahLu 10.58,7
2. Seppo Soronen YlikNM 10.58,9
3. Juhani Huuho KarhVe 10.59,6
4. Jouko Rajalampi Kunto-Pirkat 11.01,3
5. Pentti Siren Kunto-Pirkat 11.04,3
     
M65 Rullahiihto    
1. Esa Niemi KyUV 10.43,9
2. Raimo Huppunen SpoVe 11.06,8
3. Matti Johansson SpoVe 11.08,1
4. Martti Kivelä Kunto-Pirkat 11.53,8
5. Aimo Virkki LeKi 11.54,3
6. Esko Vuorenmaa VSVU 12.05,8
7. Lauri Tahvanainen LeKi 12.46,2
8. Mauri Peräinen LahLu 13.15,9
     
M65 Rullaluistelu    
1. Mauri Peräinen LahLu 14.05,2
2. Ilkka Heinelo Kunto-Pirkat 14.43,0
3. Lauri Tahvanainen LeKi 15.54,1
     
M70 Rullaluistelu    
1. Eino Hilden Kunto-Pirkat 12.26,6
2. Arvo Myllykoski Kunto-Pirkat 15.52,1
     
M80 Rullahiihto    
1. Mauno Auvinen KuSVu 15.38,3
     
N35 Rullaluistelu    
1. Anneli Kymäläinen HTL 10.42,7
2. Jaana Aarnio Kunto-Pirkat 13.02,1
     
N35 Rullahiihto    
1. Jaana Aarnio Kunto-Pirkat 12.32,3
     
N45 Rullaluistelu    
1. Ritva Koivisto Kunto-Pirkat 12.51,3
     
N45 Rullahiihto    
1. Jaana Hietaranta Kunto-Pirkat 12.04,6
     
N50 Rullaluistelu    
1. Maria Ahlvik Kunto-Pirkat 11.34,2
2. Sirpa Grönberg Kunto-Pirkat 11.36,9
3. Hannele Uusitalo VSVU 13.02,5
4. Teija Huuho KarhVe 13.57,3
     
N50 Rullahiihto    
1. Hannele Uusitalo VSVU 13.43,2
     
N55 Rullahiihto    
1. Irja Marsala Män-Ve 19.43,9
     
N60 Rullaluistelu    
1. Lea Kuunila Kunto-Pirkat 13.03,5
     
N60 Rullahiihto    
1. Lea Kuunila Kunto-Pirkat 13.42,7
     
N65 Rullaluistelu    
1. Inkeri Fält KuoVi 21.22,2
2. Sinikka Erjavaara KuoVi 23.46,3
     
N65 Rullahiihto    
1. Inkeri Fält KuoVi 17.06,2